כל מה שצריך לדעת על זמן אמת שעון נוכחות

זמן אמת שעון נוכחות – היכרות עם חברות הפועלות בתחום של שעוני נוכחות יכולה לסייע לכל מעסיק להשיג את הפתרונות הרלוונטיים עבורו.

במאמר הבא נסביר איזה סוגים של שעונים קיימים, למה כדאי להשתמש בהם וכמובן גם כיצד בוחרים אותם. האפשרות של מעסיק לשלב שעון נוכחות בהתנהלות מול העובדים היא כבר מזמן לא פריבילגיה ששמורה רק לחברות גדולות או ארגונים ציבוריים. שעוני נוכחות הם כיום חלק בלתי נפרד מכל עסק והתפעול שלהם משתלם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

יתרה על כך, שעון נוכחות לעסק הוא לעיתים קרובות מרכיב שמשפיע על המוניטין שלו. אם העסק רוצה להיתפס כרציני על ידי מי שמגיעים מדי יום למשרד, כדאי לו להעמיד לרשותם שעון נוכחות לעובדים ברמה הגבוהה ביותר. כאן בדיוק נכנסת לתמונה חברת זמן אמת וכדאי להכיר את השירותים והמוצרים שהיא מספקת. באמצעות סקירת המאפיינים של חברת זמן אמת שעון נוכחות כבר יכול להפוך לכלי נגיש, מוכר ורלוונטי יותר עבור כל סוגי בעלי העסקים בארץ.

מדוע משתמשים בשעוני נוכחות?

במוצרי זמן אמת שעון נוכחות שרלוונטי לאופי של העסק ולתחום הפעילות שלו יכול לשמש להשגת כמה מטרות. קודם כל, המטרה העיקרית היא לנהל את נתוני נוכחות העובדים בצורה יעילה וטובה יותר. השעון מאפשר לעשות את זה בלי דאגות, תוך פיקוח ובקרה ובהתאמה מלאה לצרכי העסק והמאפיינים שלו.

שנית, משתמשים בשעונים כאלה על מנת שהעובדים ירגישו בטוחים יותר מבחינת האופן שבו מתבצע חישוב השכר שלהם. אם העובדים סומכים על השעון שאוגר את הנתונים לגבי שעות הכניסה או היציאה מהעבודה, סביר להניח שיהיו להם פחות תלונות אל מחלקת משאבי האנוש. בטווח הארוך, זה גם משפיע על המוטיבציה של העובדים ומעלה אותה.

מהם היתרונות בשימוש בשעון נוכחות?

בחברת זמן אמת שעון נוכחות הוא כלי פופולארי כי יש לו יתרונות שאותם לא ניתן להשיג באף דרך אחרת.

הנה למשל כמה יתרונות של שעון נוכחות לעסק שאותם כדאי להביא בחשבון:

  • שידור כל הנתונים בזמן אמת
  • סנכרון מלא עם כל מערכות בקרת ודיווחי השכר של העסק
  • אפשרות לריכוז נתונים – כמו כמות השעות שהעובדים שהו
  • הסקת מסקנות תפעוליות לשיפור יעילות העבודה וחישובי השכר
  • חיסכון בהוצאות מיותרות
  • אפשרות למתן גישה לעובדים לרישומי השעון – כדי לחשב עצמאית את השכר ולהגיש התנגדויות
  • מניעת עימותים מול מחלקת משאבי אנוש או מנהלים ישירים
  • תחילת עבודה זריזה ומהירה ללא עיכובים

אלו סוגים של שעוני נוכחות יש?

התנאי היחיד לניצול כל היתרונות השונים של שעוני הנוכחות הוא לבחור אותם נכון. גם אם בוחרים להתקין שעון נוכחות חינם לתקופת ניסיון בלבד וגם אם רוצים מלכתחילה למצוא פתרון לטווח ארוך, צריך לבחור את השעון המתאים לפי הצרכים, אופי הפעילות והיקף העבודה. טכנית, רואים למשל את ההבדל בין שעון רגיל שמאפשר רק החתמת כניסה ויציאה – לבין שעון שמאפשר החתמה מרובעת של שתי כניסות ושתי יציאות.

לשם השוואה, יש גם שעונים שמאפשרים סימון חריגות מהשגרה (כולל שעות נוספות, יציאה מוקדמת, כניסה מאוחרת וכן הלאה) ושעונים בעלי החתמת איחור או יציאה מוקדמת עם סימון מיוחד להבלטת הנתונים עבור המעסיק. טכנולוגית, יש גם אפשרות לבחור בין שעון נוכחות טביעת אצבע לבין שעון נוכחות אפליקציה ייעודית. אפליקציה שעון נוכחות מתאימה למי שעובדים מרחוק, בעוד שעון שעובד עם טביעת אצבע רלוונטי למי שמגיעים פיזית למשרד ולעבודה.

למי כדאי להשתמש בשעון נוכחות?

כל חברה, ארגון, חנות או בית עסק שיש להם עובדים שמגיעים פיזית צריכים להשתמש בשעון נוכחות. הוא משמש את העובדים לצורך פיקוח ובקרה אחר שעות העבודה שלהם, אך במקביל גם מציע יתרונות רבים למעסיק. ההוצאה על השעון מוכרת לצרכי קיזוז חבות המס של המעסיק ומהר מאוד הוא הופך לכלי שלא ברור איך אפשר להסתדר בלעדיו. במילים אחרות, כדאי להשתמש בשעון אם ממילא עוקבים אחר נוכחות העובדים ואם יש משמעות לשעות העבודה שלהם.

אם רוצים לייעל את המעקב ולדווח נוכחות בצורה משתלמת, מדויקת, מתקדמת ומשוכללת, קטלוג השעונים הקיים כיום מבטיח פתרון מקיף מלא לחנויות ובתי עסק בכל התחומים והענפים.

באנר ביוניקס

לקבלת ייעוץ התקשרו

או צרו קשר

מאמרים נוספים:

timeneto

תן לנו לתת לך את הטוב ביותר עבורך. מלא פרטים עכשיו!

פתח צ'אט
💬 צריך עזרה?
שלום👋
איך אוכל לעזור לך?